Live Modi speech at Madison Square Garden, America to welcome PM Modi | Live webcast from Madison Square Garden

Live Modi speech at Madison Square Garden, America. PM Modi with laser show, rotating stage, acrobatics today 28th September 2014. Live video streaming from Madison Square Garden.

Watch Live Webcast from Madison Square Garden at https://www.youtube.com/watch?v=IByLC5yz9ZE

PM Narendra Modi to address NRI’s at Madison Square Garden today 28.09.2014

It’ll be a full house with over 18,000 people expected to attend the event which is is being hosted by Nina Davuluri, the first Indian American to be crowned Miss America.

Filed Under news


Rajdeep sardesai Video Slapped by public

Watch online Rajdeep sardesai Slapped the Exclusive youtube vide0 28 September 2014ideo of Rajdeep Sardesai attacked https://www.youtube.com/watch?v=vVxAb0rH5sQ

Filed Under news


Jayalalithaa found guilty in corruption case by Bangalore special High Court today 27 Sept 2014

Live Jayalalithaa found guilty in corruption case by special court today 27 September 2014. Court convicts Tamil Nadu Chief Minister J Jayalalithaa in 18-year-old corruption case. The term punishment will be announced by court at 3:pm . A special court in Bangalore has deliver the much awaited verdict against Tamil Nadu CM J Jayalalithaa in an 18-year-old corruption case.
Tamil Nadu Chief Minister Jayalalithaa jailed for 4 years, barred from fighting elections for 10 years

Filed Under news


BJP declare its first candidates list for Maharashtra Assembly(Vidhan Sabha) Election 2014

BJP declare its first candidates list for Maharashtra Assembly(Vidhan Sabha) Election 2014. MAHA Poll BJP Candidate name today 26th September 2014
Sl. Constituency No. Vidhan Sabha Seat Name Name of Candidate

1.              2 Shahada Udaysingh Kachru Padvi
2.              3 Nandurbar Dr Vijaykumar Gavit
3.              4 Navapur Anil Mohan Wasave
4.              5 Sakri Smt Manjula Gavit
5.              7 Dhule City Anil Gote
6.              8 Sindkheda Jaykumar Rawal (MLA)
7.              9 Shirpur Dr Jitendra Thakur
8.              10 Chopda Jagannath Baviskar
9.              11 Raver Haribhau Jawle
10.           12 Bhusawal Sanjay Savkare
11.           13 Jalgaon City Rajumama Bhole
12.           14 Jalgaon Rural P.C. Aaba Patil
13.           15 Amalner Anil Bhaidas Patil
14.           16 Erandol Maschindra Patil
15.           19 Jamner Girish Mahajan  (MLA)
16.           20 Muktainagar Eknathrao Khadse (MLA)
17.           21 Malkapur Chainsukh Sancheti (MLA)
18.           23 Chikhali Suresh Appa Khabutare
19.           24 Sindkhed Raja Dr.Ganesh B. Mante
20.           27 Jalgaon (Jamod) Dr.Sanjay Kute  (MLA)
21.           28 Akot Prakash Bharsakle
22.           30 Akola West Govardhan Sharma  (MLA)
23.           32 Murtizapur Harish Pimple (MLA)
24.           34 Washim Lakhan Malik  (MLA)
25.           35 Karanja Dr.Rajendra Patani
26.           36 Dhamangaon Railway Arun Adsad
27.           37 Badnera Tushar Bharatiya
28.           38 Amravati Dr.Sunil Deshmukh
29.           39 Teosa Smt.Nivedita Chaudhari
30.           40 Daryapur Shrikrishna Bundile
31.           41 Melghat Prabhudas Bhilavekar
32.           43 Morshi Dr.Anil Bonde
33.           44 Arvi Dadaraoji Ketche, MLA
34.           45 Deoli Suresh Waghmare
35.           46 Hinganghat Sameer Kunawar
36.           51 Umred Sudhir Parve  (MLA)
37.           52 Nagpur South West Devendra Fadnavis  (MLA)
38.           54 Nagpur East Krishna Khopade
39.           55 Nagpur Central Vikas Kumbhare (MLA)
40.           56 Nagpur West Sudhakar Deshmukh  (MLA)
41.           57 Nagpur North Dr.Milind Mane
42.           58 Kamthi Chandrashekhar Bawankule (MLA)
43.           60 Tumsar Charan Waghmare
44.           62 Sakoli Bala Kashiwar  
45.           63 Arjuni Morgaon Rajkumar Badole (MLA)
46.           65 Gondiya Vinod Agrawal
47.           66 Amgaon Sanjay Puram
48.           69 Aheri Amrish Maharaj
49.           70 Rajura Sanjay Dhote
50.           72 Ballarpur Sudhir Mungantiwar (MLA)
51.           73 Brahmapuri Atul Deshkark (MLA)
52.           74 Chimur Kirtikumar Bhangdiya
53.           78 Yavatmal Madan Yerawar
54.           82 Umarkhed Rajendra Najardhane
55.           85 Bhokar Dr.Madhavrao Kinhalkar
56.           88 Loha Mukteshwar Dhondge
57.           89 Naigaon Rajesh Pawar
58.           91 Mukhed Govind Rathod
59.           92 Basmath Adv.Shivaji Jadhav
60.           94 Hingoli Tanaji Mutkule
61.           96 Parbhani Ajay Gavhane
62.           99 Partur Babanrao Lonikar
63.           102 Badnapur Narayan Kuche
64.           104 Sillod Suresh Bankar
65.           106 Phulambri Haribhau Bagde
66.           108 Aurangabad West Madhukar Sawant
67.           111 Gangapur Prashant Bamb
68.           112 Vaijapur Eknath Jadhav
69.           113 Nandgaon Advay Hire
70.           115 Malegaon Outer Pawan Thakre
71.           116 Baglan Dilip Borse
72.           118 Chandvad Dr.Rahul Aher
73.           120 Sinnar Manikrao Kokate
74.           121 Niphad Bhagwat Boraste
75.           123 Nashik East Balasaheb Sanap
76.           124 Nashik Central Smt.Devyani Farande
77.           125 Nashik West Smt.Seema Hire
78.           126 Deolali Capt.Kunal Gaikwad
79.           127 Igatpuri Parshuram Waghere
80.           128 Dahanu Paskal Dhanagare
81.           129 Vikramgad Vishnu Sawra (MLA)
82.           130 Palghar Smt. Deepa Sanke
83.           131 Boisar Jagdish Dhudi
84.           132 Nalasopara Rajan Naik
85.           134 Bhiwandi Rural Sitaram Patil
86.           135 Shahapur Ashok Ernak
87.           137 Bhiwandi East Santosh Shetty
88.           139 Murbad Kisan Kathore
89.           141 Ulhasnagar Kumar Iylani (MLA)
90.           143 Dombivali Ravindra Chavan (MLA) 
91.           145 Mira Bhayandar Narendra Mehta
92.           149 Mumbra-Kalwa Ashok Bhoir
93.           151 Belapur Smt. Manda Mhatre
94.           152 Borivali Vinod Tawde  (MLC)
95.           153 Dahisar Smt.Manisha Chaudhari
96.           154 Magathane Hemendra Mehta
97.           155 Mulund Sardar Tarasingh
98.           158 Jogeshwari East Smt.Ujwala Modak
99.           159 Dindoshi Mohit Kamboj
100.        160 Kandivali East Atul Bhatkhalkar
101.        161 Charkop Yogesh Sagar (MLA)
102.        162 Malad West Dr.Ram Barot
103.        163 Goregaon Smt.Vidya Thakur
104.        165 Andheri West Amit Satam
105.        166 Andheri East Sunil Yadav
106.        167 Vile Parle Adv.Parag Alawni
107.        168 Chandivali Sitaram Tiwari
108.        169 Ghatkopar West Ram Kadam  (MLA)
109.        170 Ghatkopar East Prakash Mehta (MLA)
110.        172 Anushakti Nagar Sandeep Asolkar
111.        174 Kurla Vijay Kamble
112.        175 Kalina Amarjit Singh
113.        176 Vandre East Mahesh Parkar
114.        177 Vandra West Adv. Ashish Shelar
115.        178 Dharavi Smt.Divya Dhole
116.        179 Sion Koliwada Capt.Tamil Selvan
117.        181 Mahim Vilas Ambekar
118.        182 Worli Sunil Rane
119.        183 Shivadi Smt.Shalaka Salvi
120.        184 Byculla Madhu Chavan
121.        185 Malabar Hill Mangalprabhat Lodha (MLA)
122.        186 Mumbadevi Atul Shah
123.        187 Colaba Adv.Raj K. Purohit
124.        188 Panvel Prashant Thakur
125.        190 Uran Mahesh Baldi
126.        192 Alibag Raju Salunke
127.        198 Shirur Baburao Pacharne
128.        201 Baramati Balasaheb Gawde 
129.        202 Purandar Smt.Sangitaraje Nimbalkar
130.        204 Maval Sanjay (Bala) Bhegde  (MLA)
131.        205 Chinchwad Laxman Jagtap
132.        206 Pimpri Amar Sable
133.        208 Vadgaon Sheri Jagdish Mulik
134.        210 Kothrud Prof.Medha Kulkarni
135.        211 Khadakwasala Bhimrao Tapkir  (MLA)
136.        212 Parvati Smt.Madhuri Misal (MLA)
137.        213 Hadapsar Yogesh Tilekar
138.        214 Pune Cantonment Dilip Kamble
139.        215 Kasba Peth Girish Bapat (MLA)
140.        216 Akole Ashok Bhangre
141.        221 Nevasa Balasaheb Murkute
142.        223 Rahuri Shivajirao Kardile (MLA)
143.        226 Shrigonda Babanrao Pachpute (MLA)
144.        227 Karjat Jamkhed Prof.Ram Shinde (MLA)
145.        228 Georai Adv.Laxman Pawar
146.        229 Majalgaon R.T.Deshmukh
147.        233 Parli Smt.Pankaja Munde (MLA)
148.        234 Latur Rural Ramesh Karad
149.        235 Latur City Shailesh Lahotii
150.        236 Ahmadpur Ganesh Hake
151.        238 Nilanga Sambhaji Patil Nilangekar
152.        239 Ausa Pasha Patel
153.        241 Tuljapur Sanjay Nimbalkar
154.        247 Mohol Sanjay Kshirsagar 
155.        248 Solapur City North Vijayrao Deshmukh (MLA)
156.        250 Akkalkot Sidramappa Patil  (MLA)
157.        251 Solapur South Subhash Deshmukh
158.        260 Karad South Atul Bhosale
159.        262 Satara Deepak Pawar
160.        264 Guhagar Dr.Vinay Natu
161.        266 Ratnagiri Surendra (Bal) Mane
162.        268 Kankavli Pramod Jathar  (MLA)
163.        270 Sawantwadi Atul Kalsekar
164.        274 Kolhapur South Amal Mahadik
165.        275 Karvir Kerba Chaugule
166.        276 Kolhapur North Mahesh Jadhav
167.        279 Ichalkaranji Suresh Halwankar (MLA)
168.        281 Miraj Suresh Khade
169.        284 Shirala Shivajirao Naik
170.        285 Palus-Kadegaon Pruthviraj Deshmukh
171.        286 Khanapur Gopichand Padalkar
172.        287 Tasgaon-Kavathe Mahankal Ajeet Ghorpade

Filed Under news


Congress release candidate name for Maharashtra Assembly election 2014

Maharashtra Assembly election 2014 Candidate Name: Congress release first list which contain 118 candidate name for Maharashtra Assembly election 2014

Nagpur South West – Praful Vinod Gudade
Sakri – ST Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Dhanaji Sitaram Ahire
Sindkheda Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Shamkant Raghunath Saner
Shirpur – ST Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Kashiram Vechan Pawara
Raver Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Shirish Madhukarrao Chaudhari
Jamner Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Smt. Jotsna Sunil Vispute
Buldhana Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Harshwardhan Vasantrao Sapkal
Chikhli Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Rahul Siddhivinayak Bondre
Khamgaon Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Dilipkumar Gokulchand Sananda
Akot Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Mahesh Sudhakarrao Gangane
Balapur Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Sayyed Natikoddin Khatib
Risod Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Amit Subhashrao Zanak
Dhamangaon Railway Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Virendra Walmikrao Jagtap
Teosa Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Adv. Yashomati Chandrakant Thakur
Melghat – ST Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Kewalram Tulshiram Kale
Achalpur Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Aniruddha Deshmukh
Arvi Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Amar Sharad Kale

Nagpur South Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Satish Chaturvedi
Nagpur East Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Abhijeet Wanjari
Nagpur Central Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Dr. Annes Majid Ahemad
Nagpur WestVidhan Sabha Seat Congress Candidate – Vikas Pandurang Thakare
Nagpur North – SC Vidhan Sabha Seat Congress Candidate – Dr. Nitin Kashinath Raut

Filed Under news


List of Congress candidates for Haryana Assembly Election 2014 Out today 24 September

List of Congress candidates: Complete List of Congress candidates for 90 Vidhan Sabha seats for Haryana Assembly Election 2014 Out today 24 September

1-Kalka Assembly Constituency Congress Candidate Name- Manvir Kaur Gill
2-Panchkula Assembly Constituency Congress Candidate Name- DK Bansal
3-Nariangarh Assembly Constituency Congress Candidate Name- Ram Kishen Gujjar
4-Ambala Cantt Assembly Constituency Congress Candidate Name-  Nirmal Singh
5-Ambala City Assembly Constituency Congress Candidate Name- Himmat Prakash Singh
6-Mullana (SC) Assembly Constituency Congress Candidate Name- Varun Mullana
7-Sadhaura (SC) Assembly Constituency Congress Candidate Name- Rajpal Bhukhri
8-Jagadhari Assembly Constituency Congress Candidate Name- Bhupal Bhatti
9-Yamunanagar Assembly Constituency Congress Candidate Name- Dr Krishna Pandit
10-Radaur Assembly Constituency Congress Candidate Name- Subhash Chaudhary
11-Ladwa Assembly Constituency Congress Candidate Name- Kailasho Saini
12-Shahbad (SC) Assembly Constituency Congress Candidate Name- Anil Dhantori
13-Thanesar Assembly Constituency Congress Candidate Name- Pawan Garg
14-Pehowa- Manjeet Chatha
15 -Guhla (SC) Assembly Constituency Congress Candidate Name- Dilluram Baazigar
16-Kalayat Assembly Constituency Congress Candidate Name- Ranbir Mann
17-Kaithal Assembly Constituency Congress Candidate Name- Randeep Surjewala
18-Pundri- Ravi Mehla
19-Nilokheri (SC) Assembly Constituency Congress Candidate Name–Gian Chand Sahota
20-Indri-Bhim Sain Mehta
21-Karnal Assembly Constituency Congress Candidate Name- Surender Singh Narwal
22-Gharaunda- Virender Rathore
23-Assandh- Sumita Singh
24-Panipat Rural Assembly Constituency Congress Candidate Name- Khushi Ram Jaglan
25-Panipat City- Virender Shah
26-Israna (SC)- Balbir Singh Balmiki
27-Samalkha- Dharam Singh Chokkar
28-Ganaur Assembly Constituency Congress Candidate Name- Kuldeep Sharma
29-Rai- Jai Tirath Dahiya
30-Kharkhoda (SC)- Jaiveer Balmiki
31-Sonipat- Anil Thakkar
32-Gohana-Jagbir Singh Malik
33-Baroda- Sri Krishan Hooda
34-Julana Assembly Constituency Congress Candidate Name- Dharmendra Dhull
35-Safidon-Bachan Singh Arya
36-Jind-Pramod Sehwag
37-Uchana Kalan Assembly Constituency  Seat -Bhag Singh Chattar
38-Narwana (SC) Assembly Constituency  – Vidya Rani
39Tohana Assembly Constituency Congress Candidate Name–Paramvir Singh
40-Fatehabad- Prahlad Singh Gillankhera
41-Ratia (SC) Vidhan Sabha Seat – Jarnail Singh
42-Kalanwali (SC) –Sheeshpal Keharwala
43-Dabwali- Dr Kamal Veer Singh
44-Rania-Ranjit Singh
45-Sirsa Assembly Constituency  -Navin Kedia
46-Ellenabad Assembly Constituency – Ramesh Bhadu
47-Adampur Assembly Constituency –Satender Singh
48-Uklana (SC)Assembly Constituency – Naresh Selwal
49-Narnaund Assembly Constituency -Rajbir Sandhu
50-Hansi- Vinod Bhayana
51-Barwala- Ram Niwas Ghorela
52-Hisar- Savitri Jindal
53-Nalwa- Sampat Singh
54-Loharu Assembly Constituency Congress Candidate Name- Somvir Singh
55-Badhra- Ranbir Mahendra
56-Dadri- Satpal Sangwan
57-Bhiwani- Ram Pratap Sharma
58-Tosham- Kiran Choudhary
59-Bawani Khera (SC)- Ram Kishen Fauji
60-Mehem Assembly Constituency Congress Candidate Name- Anand Singh Dangi
61-Garhi Sampla-Kiloi- Bhupinder Singh Hooda
62-Rohtak Assembly Constituency – BB Batra
63-Kalanaur (SC)- Shakuntala Khatak
64-Bahadurgarh Assembly Constituency Congress Candidate Name- Rajinder Joon
65-Badli- Naresh Sharma
66-Jhajjar (SC) Assembly Constituency – Geeta Bhukkal
67-Beri- Dr Raghuveer Kadian
68-Ateli –Anita Yadav
69-Mahendragarh Assembly Constituency – Rao Daan Singh
70-Narnaul- Rao Narender Singh
71-Nangal Chaudhry- Chandra Prakash
72-Bawal (SC) Assembly Constituency –Amritkala Tikania
73-Kosli- Rao Yaduvendra Singh
74-Rewari- Capt Ajay Singh Yadav
75-Pataudi (SC) Assembly Constituency Congress Candidate Name- Sudhir Kumar Chaudhary
76-Badshahpur- Virendra Singh
77-Gurgaon- Dharambir Gaba
78-Sohna- Rohtas Singh Bedi
79-Nuh Assembly Constituency Congress Candidate Name- Aftab Ahmed
80-Ferozepur Jhirka- Azad Mohammad
81-Punhana—Subhan Khan
82-Hathin Assembly Constituency Congress Candidate Name- Jaleb Khan
83-Hodal (SC)- Udai Bhan
84-Palwal- Karan Singh Dalal
85-Prithla –Raghubir Tewatia
86-Faridabad NIT- Gulshan Bagga
87-Badhkal- Mahendra Pratap Singh
88-Ballabgarh- Lakhan Singla
89-Faridabad Assembly Constituency Congress Candidate Name- Anand Kaushik
90-Tigaon Assembly Constituency Congress Candidate Name- Lalit Nagar

Filed Under Haryana Election


Which of these religions festivals is not celebrated annually? KBC 8 Today’s Ghar Baithe Jeeto Jackpot Question 22 Sept 2014

Kaun Banega crorepati 2014 : Which of these religions festivals is not celebrated annually? KBC 8 Today’s Ghar Baithe Jeeto Jackpot Question 22 September 2014

Which of these religions festivals is not celebrated annually?
A. Ganesh Chaturthi
B. Maha Kumbh
C. Dussehra
D. Maha Shivratri
Correct Answer KBC GBJJQ 22.09.2014 -B. Maha Kumbh

 

Filed Under KBC 8 Question Answer 2014


BJP declared 2nd List of HARYANA LEGISLATIVE ASSEMBLY ELECTION 2014 today 20th September 2014

Bharatiya Janata Party out list of candidate for Haryana Vidhan Sabha Election 2014 which contain 47 MLA candidate name. BJP declared 2nd List of HARYANA LEGISLATIVE ASSEMBLY ELECTION 2014 today 20th September 2014

Sl.

AC No.

AC Name

Name of Candidate

1.

1

Kalka Smt. Latika Sharma
2.

5

Ambala City Shri Aseem Goyal
3.

6

Mulana (SC) Smt. Santosh Sarwan
4.

9

Yamunanagar Shri Ghanshyam Das Arora
5.

13

Thanesar Shri Subhash Sudha
6.

14

Pehowa Shri Jai Bhagwan Sharma (DD)
7.

16

Kalayat Shri Dharampal Sharma
8.

17

Kaithal Shri Rao Surendra Singh
9.

18

Pundri Shri Randhir Golan
10.

19

Nilokheri (SC) Shri Bhagwan Das Kabirpanthi
11.

20

Indri Shri Karandev Kamboj
12.

22

Gharaunda Shri Harvindar Kalyan
13.

25

Panipat City Smt. Rohita Revari
14.

27

Samalkha Shri Shashikant Kaushik
15.

28

Ganaur Shri Jitendra Malik
16.

32

Gohana Shri Jai Singh Thekedar
17.

33

Baroda Shri Baljeet  Singh Malik (Dada)
18.

34

Julana Shri Sanjeev Chairman
19.

35

Safidon Smt. Vandana Sharma
20.

36

Jind Shri Surendra Barwala
21.

38

Narwana (SC) Smt. Santosh Danoda
22.

40

Fatehabad Smt. Swatantra Baala Choudhary
23.

41

Ratia (SC) Smt. Sunita Duggal
24.

42

Kalawali (SC) Shri Rajendra Deshujoda
25.

43

Dabwali Shri Dev Kumar Sharma
26.

46

Ellenabad Shri Pawan Beniwal
27.

47

Adampur Shri Karan Singh Ranauliya
28.

48

Uklana (SC) Smt. Seema Gaibipur
29.

54

Loharu Shri J.P. Dalal
30.

55

Badhra Shri Sukhvinder Shyoran
31.

58

Tosham Shri Gunpal Singh Chairman
32.

59

Bawani Khera (SC) Shri Vishambhar Balmiki
33.

62

Rohtak Shri Manish Growar
34.

63

Kalanaur (SC) Shri Ramavtar Balmiki
35.

66

Jhajjar (SC) Shri Dariyav Singh Rajoura
36.

67

Beri Shri Vikram Kadiyan
37.

71

Nangal Chaudhry Shri Abhay Singh Yadav (Retd. IAS)
38.

73

Kosli Shri Vikram Thekedar
39.

74

Rewari Shri Randheer Kaprivas
40.

78

Sohna Shri Tejpal Tanwar
41.

79

Nuh Shri Sanjay Singh
42.

80

Ferozepur Jhirka Choudhary Alam Mundal
43.

81

Punahana Shri Ekbal Jaildar
44.

83

Hodal (SC) Shri Ram Ratan
45.

86

Faridabad Nit Shri Yashvir Dagar
46.

89

Faridabad Shri Vipul Goyal
47.

90

Tigaon Shri Rajesh Nagar

 

Filed Under news


Indian National Lok Dal INLD Out Candidate List today 20th September 2014 for Haryana Assembly election

Haryana vidhan sabha election 2014 Candidate list :Indian National Lok Dal INLD declared its third candidate List today 20th September 2014 for Haryana Assembly election

Below are the INLD candidate list

रोहतक—–राजकुमार शर्मा

गोहना——केसी बंगर

हिसार——भीम महाजन

सोहना——किशोर यादव

हंसी——-उम्मेद लोहान

बरोडा—— डा. कपूर सिंह

पंदरी——-तेजवीर सिंह

मेहम——सतीश दास

 

 

Filed Under news


KBC 18 Sept: Question : In Human body which of the following things is most important to make bones strong ?

Today GBJJ Question 18 September 2014 : KBC SONY official Website Kaun Banega Crorepati 8 Correct Answer 18.9.2014

Which of these is essential in order to keep bones strong in the human body ?
option are
A. Calcium
B. Iodine
C. Zinc

D. Fats

Note: Line will Closed for this question at 20:29:59 PM of 19 September 2014

* Please note Only entries received by 8:29:59 PM on 19th September 2014 will be considered valid entries. .

Filed Under KBC 8 Question Answer 2014


Next Page »

Disclaimer:: upbed2012.co.in is not responsible for the content authentiction show in website. Please refer to the offcial website for content authetication or any updates. Contents on this website are only indicative in nature and shall not be produced in any court of law to challenge relevant Acts, Statutes and Government Orders.
UP B.ED 2014 Apllication form, Admit card,key,Results , Bed 2014 form: UPBED2012.co.in located at Delhi , India, UP . Reviewed by 83 customers rated: 1 / 5